קלנועית

חזרה לדף הבית - סלנג

קלנועית הינה כלי תחבורה חשמלי בעלת שלושה או ארבעה גלגלים. קלנועית נמצאת בשימוש בעיקר בקרב אנשים מבוגרים או אנשים בעלי קשיי הליכה. קלנועית חוקית מגיעה ל-12 קמ"ש ומחירה נע בין 10,000 ל-24,000 ש"ח. מגוון רחב של חנויות מוכרות קלנועיות וחשוב לשים לב גם לפרטים הקטנים. כמו כן ניתן להרכיב על הכלי אביזרים רבים כמו גגון נגד שמש, פנסים, מראות ועוד.

עם קלנועית ניתן לנסוע במדרכות, במקומות סגורים ואף יש כאלו שנוסעים בהן לצד הכביש העירוני. אין ספק כי קלנועית אינה עוד טרנד שייעלם עם השנים, אלה זה כלי שתפס חלק נכבד בדרכי ההתניידות כיום בארץ ובעולם ומבוגרים רבים רואים בו חלק בלתי נפרד מהיום שלהם. קלנועית יכולה להגיע עם מושב יחיד או מושב זוגי ובדרך כלל מדובר במושבי עור או בד.

היתרונות של נסיעה עם קלנועית הם רבים ומגוונים וביניהם: אין צורך ברישיון נהיגה, הכלי חסכוני ונטען בחשמל, קלנועית ידידותית לסביבה ואינה פולטת גזים רעילים, אינה דורשת חניה כמו רכב ולא צריך להיתקע בפקקים. בזכות היתרונות הנ"ל אפשר להגיד בביטחון רב כי קלנועית הינה כלי איכותי אשר מספק מענה מיטבי למבוגרים רבים וכן לבעלי מוגבלות בהליכה.

קיימים גם דגמים של קלנועיות שיכולים להתקפל. גודל קלנועית מתחלק ל-3 גדלים - קטן, בינוני וגדול ובהתאם לכך המחירים. קלנועית אף יכולה לשמש כרכב תפעולי במפעלים ומקומות עבודה. בנסיעה עם קלנועית אין צורך בחבישת קסדה אך כמובן שחשוב להקפיד על כל חוקי התנועה ולהיות ערניים לסביבה. קלנועית מסוגלת לסחוב משאות ומשקל יחסית כבד של עד 225 קילוגרם ומאפשרת לבעליה לעשות קניות וסידורים בעיר בקלות ובנוחות.