קורקינט חשמלי

חזרה לדף הבית - סלנג

קורקינט חשמלי הוא כלי תחבורה דו גלגלי המונע באמצעות מנוע ומצברים. עד היום הכרנו את הקורקינט הרגיל, זה שעומדים עליו עם רגל אחת ודוחפים עם הרגל השניה. קורקינט חשמלי חוסך את המאמץ, אתם יכולים להתחיל לנוע איתו בעזרת ידית גז ולבלום עם ידיות הבלימה בלי שום חשש. קורקינט חשמלי נחשב ככלי תחבורה ירוק היות והוא אינו צורך דלק ואינו פולט גזים רעילים ועשן. ילדים ומבוגרים רבים פונים לנסיעה על קורקינט חשמלי על מנת לחסוך הוצאות החזקת רכב - דלק, חניה, ביטוח, חידוש רישיון וכו'.

קורקינט חשמלי חוקי הוא קורקינט שאינו עולה על משקל של 12 ק"ג ואינו עולה על מהירות של 12 קמ"ש. כמובן שישנם קורקינטים שאינם עומדים בהגדרה של 100W (הספק מנוע) ומגיעים למהירויות של 30 קמ"ש ויותר. יש להתייחס לנסיעה בקורקינט כנסיעה לכל דבר. יש לחבוש קסדה בנסיעה ולהקפיד לנסוע רק במקומות שמותר לנסוע בהם כמו מדרכות או שבילי אופניים.

כיום קיימים בארץ מגוון רחב של קורקינטים חשמליים. הידועים שבהם הם טרקר וסקוטר שהיו מהראשונים בארץ. יש עוד המון חברות וסוגים ורובם עונים על צורך ההתניידות הפשוטה, הקלה והחסכונית. קורקינט חשמלי מתאים למי שרוצה להתנייד בעיר ממקום למקום בלי הצורך לחפש חניה או לעשות רישיון. הוא מיטבי לסידורים בעיר ולא תוכלו להיתקע איתו בפקקים. יש להבדיל בין הדגמים של קורקינט חשמלי לילדים ובין הדגמים של המבוגרים. קורקינט חשמלי לילדים יהיה בעל הספק מנוע נמוך יותר, קטן יותר ובעל כושר נשיאה חלש יותר אך צבעוני וידידותי. לעומת זאת, קורקינט חשמלי למבוגרים יהיה גדול יותר, בעל הספק מנוע חזק יותר וכמובן בעל כושר נשיאה גבוה יותר.

מחירי קורקינטים חשמליים נעים בין 3000-8000 ש"ח והדבר כמובן תלוי במספר דברים כמו: הספק מנוע, מצברים, בלמי דיסק או בלמים רגילים, אביזרים נלווים כמו סלסלה או כסא ועוד. קורקינט חשמלי הוא כלי מתקפל ונוח לנשיאה ותוכלו להכניסו לתיק או אפילו להכנס איתו למעלית כשאתם רכובים עליו.